Bejegyzések
- Időjárási szakasz, 19 Vuelta a great España 2024 | sportingbet vélemény
- Primoz Roglic nyerte a 19. szakaszt, jobb hátul az élen. A Vuelta egy jó España 2024
- Vuelta a good España 2024 19. fázis: útvonalak, oldalak, videó
- „Ez egy fontos mérföldkő”: Vajon Mathieu van der Poel lesz a vadonatúj Cyclocross GOAT közvetlenül a Number Rainbow Drive után?
A Purple Bull és Roglic uralkodott, de igazi küzdelem vár rád a dobogós helyekért és a diákversenyzők fehér mezéért. Az új kerékpárosok a szakasz új sík sportingbet vélemény vidékein, a közúti napraforgókon és a kisebb oldalszélben fújó területeken hódítanak. Ez a mi teljes beszámolónk Urko Berrade-ről, aki a Kern Pharma harmadik szakaszgyőzelmét szerezte meg a szakaszon. Nagy emelkedő nélkül az új mezőny valószínűleg sértetlen marad a Moncalvillón való továbbjutás során. Ha a legújabb emelkedőt ugyanazon az úton közelítik meg, mint 2020-ban, akkor egy nagyszerű, zsúfolt száguldást ígér az utolsó pár kilométeren, hogy biztosítsák a jó hírnevüket az élen. „A múltbeli emelkedő azonban egészen más tészta. Az emelkedőben nincsenek szakadások, így nagyon igényes. Mindenképpen hatalmas csata várható a teljes versenyzők között.”
- Az utolsó kilométerektől kezdve az új emelkedés soha nem csökken 10%-nál alacsonyabbra.
- A Reddish Bull, a Groupama és te is. A Decathlon a legújabb mezőny a GC-verseny közeledtével.
- És a Cyclingnews-nak is segített, szerepelt a Separate-ben, a The Guardianben, a ProCyclingben, a The New Expressben és a Reutersben is.
- Ebben a kategóriában Matthew Riccitello (Izrael-Premier Tech), Harold Tejada (Astana), Steven Kruijswijk (Visma)
Időjárási szakasz, 19 Vuelta a great España 2024 | sportingbet vélemény
Egy másik GC-versenyző sem bírt várni, Roglič és csapata is jól teljesített. A legújabb szlovén egyedül futott 5 kilométert, miután Vlasovot félrerántotta az emelkedőn vezető versenyzőjük. Sokan akartak szünetet tartani a nap folyamán. A szokásos időszakok özönét követően miénk volt a négy versenyzőből álló élmezőny. Isaac del Toro (Egyesült Arab Emírségek) próbálkozott, Edward Planckaert (Alpecin-Deceuninck), Fran Miholjevič (Bahrain Victorious), Vito Braet és Simone Petilli (Intermarché-Wanty) belőlük. Eduardo Sepúlveda megpróbálta őt regisztrálni, de a split és a peloton között csapdába esett.
Primoz Roglic nyerte a 19. szakaszt, jobb hátul az élen. A Vuelta egy jó España 2024
A Picon Blanco eredeti osztályozása véget vet mindennek, és további változásokat hozhat a saját standard osztályában a Weekend legújabb napi bemutatója előtt. A Vuelta a España 19. szakasza az új, előtti napon indul a lejtőkön, és a legutóbbi GC-csata döntő fordulójává válik. A Logroñóban kezdődő és az Alto de Moncalvillo konferenciáján ér véget a friss 168,5-ös szintkülönbség 2601 méterrel a szintkülönbség előtt.
Primoz Roglic figyelemre méltó győzelmet aratott a saját Vuelta a good Espana 19. szakaszán, és végül Ben O'Connor elé került az egész kategóriában. „Még van holnap és két nagy nap” – zárta a versenyt, majd a célegyenesben állt. „Szombat, italok, és a legújabb teraszon állva pihenhettek.”
- „Roglič, Enric Mas (Movistar) és Carapaz a legerősebbek a versenyen, az új piros mez már javában tart, ráadásul a Vuelta is majdnem véget ért” – jegyzi meg a srác.
- A menekülés maximális távolsága soha nem haladta meg az öt teljes percet, de a mezőny mindössze három teljes percre szorította le, amit egy ideig ki is tartott.
- Előbb-utóbb a friss lila mezt tényleg elejtik a csoportban az elmúlt dos km-ek során.
- A vadonatúj ecuadori lány nem tudott elmenekülni, és vele együtt visszatért az üldözős kategória is.
- Ion Izagirre úgy tűnik, mindig a legjobb formáját hozza a baszk Cofidisban.
Carapaz az új üldözőcsoport nélkül nagyjából 0,5 km-rel a vége előtt kikapott, de a többi versenyző hamarosan elhúzta. Mas a 4 km-es szakaszon indult, hogy kiálljon, és máris biztos lehet benne, hogy az egész emelkedőt birtokolja, de végül lelassul, és megelőzi a remekül haladó Gaudu és Skjelmose. Az egyéni jelleg tükröződik abban, amivel pénteken szembesül, egyetlen utolsó 1. szintű emelkedővel, az új Alto de Moncalvillo-val, amelyet közvetlenül megelőz az 1. szintű, 3. szintű Puerto de Pradilla. Ő indította el a versenytársak egyik titkos motorosát, bár a másik terhet már a vállán viselte, és a lila mezéből 13 fokot kell majd eltalálnia.
Roglič Gaudu 36 másodperces előnnyel szerezte meg az új szakaszt, és most teljesen lehagyta a célegyenest. O'Connor majdnem néhányszor elhibázott vöröses mezével, ami pár fokot ment. Néhány verseny a te árán indul, feltételezve, hogy a kényelem kedvéért. Az új, erős hegymászók, akik reálisan részt vehetnek a győzelmed napján, napról napra csökkennek. A nagy túrákon gyakran ugyanazokat a márkákat értjük vissza a harmadik napokban. Miért ne néznénk meg őket, mondanom sem kell, hogy az Equipo Kern Pharma is megéri itt kezdeni.
Vuelta a good España 2024 19. fázis: útvonalak, oldalak, videó
Reálisan nézve (legalábbis írásban) másoktól is nyomást gyakorolunk, hogy jelentkezzenek. Maximum Poole (Party dsm-firmenich PostNL) az elmúlt hónapokban minden alkalommal részt vett az új versenyen, és körülbelül három dobogós helyezés és további két eredmény után az új top 10-ben az új brit akár szakaszgyőzelmekről is álmodozhat. Ezután a szokásos versenyzőkkel kell megküzdenie, kezdve az Egyesült Arab Emirates csoporttal. Marc Soler kifejti majd a véleményét a hegyi kérdésekről, de mindig ott lesz Jay Vine, Isaac Del Toro, és talán még Adam Yates is, aki egyelőre még távol van.
„Ez egy fontos mérföldkő”: Vajon Mathieu van der Poel lesz a vadonatúj Cyclocross GOAT közvetlenül a Number Rainbow Drive után?
Sokkal inkább a szakértő szólómozdulata révén a lila mezt egyenesen a vállára helyezte, és pontos dokumentációt készített elő – ami a hétvégén a 4. Vuelta szakasznak felel meg. A legújabb szlovén versenyző Purple Bull-Bora-Hansgrohe csapata végezte el a szakasz nagy részét, hogy leküzdje az egynapos szökést, majd Rogličot feljebb küldte, hogy hatalmas támadást indítson az utolsó 6 km-en. Primož Roglič pontosan azt tette, amit sokan kértek szombaton, letépve a friss piros főnöki mezt Ben O'Connor karjáról a Vuelta a Españán. A verseny éllovasa, Ben O'Connor kiesett, hogy szervesen megszakadjon, de megpróbál visszatérni a mezőny elejére, ahol csapattársa vagy más versenyző van.
Alasdair Fotheringham 1991 óta sokat elárul a kerékpározásról. A Cyclingnews alkalmazottjaként többek között az Independentnek, a The Guardiannek, a ProCyclingnek, a The News Show-nak és a Reutersnek is írt. Tizenötödik Vuelta szakaszgyőzelme után Roglic két nehéz hónapot is maga mögött tudhat a negyedik Vuelta szakaszából, amely a spanyol Roberto Heras új győzelmi listájának felel meg. Martínez a hangsúlyt Vlasovra és Rogličra helyezi, akikre vadászhat.
Nem tagadhatjuk, különösen azután, hogy csapattársunk, Urko Berrade 18-kor megtette. Közvetlenül azután, hogy Puerto de Pradilla regisztrált, az új verseny második fele folytatódik. A cél egy vad lejtővel kezdődik Santo Domingo de los Angeles Calzada városában, az Oja-tó partján. Az új állomás rossz síkon folytatódik, és egy darab rossz úton haladsz a túrázás előtt – de nem igazi síkon – az utolsó emelkedő aljához. Del Toro, Planckaert, Petilli és Miholjevič egy vesztes versenyt vívtak, de nem adták fel. Miholjevič már az előző emelkedőn, a legújabb Alto de Moncalvillo-n (8,6 km a 8,9%-os pályán) volt, mielőtt csapdába esett.